ZHINENG QİGONG | Bilgelik Çigongu nedir?


DUYURU LİSTESİNE KATIL

Zhineng Qigong (Cineng Çigong olarak okunur) hareketli ve statik formları içeren bir meditasyon tipidir. Bilgelik Çigongu anlamına gelir.  Qigong, Qi ve Gong kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Qi yaşam enerjisi veya evrensel enerji Gong ise hergün çalışma anlamını taşımaktadır. Yani Qigong, Qi ile hergün çalışmak demektir.

Qigong’un Çin’deki geçmiş 3000 yıl öncesine kadar gitmektedir. Genel olarak Çin halkı çigongu Çin tıbbının bir parçası olarak görme eğilimindedir.

Işıl Musluer NLP ve hipnoz konusundaki araştırmaları sırasında Çin’de sıra dışı iyileşmelere yol açtığı iddia edilen ve yaklaşık 350.000 kişiye hizmet vermiş olan bir “İlaçsız Hastane” ye atıfta bulunulduğunu görmüş ve bu nedir diye araştırmaya başladığında konunun çok büyük derinlikleri olduğunu keşfetmiştir. O tarihten itibaren de Zhineng Qigong öğrenme yolculuğuna çıkmış ve yurt dışındaki hocalardan aldığı  eğitimler sonrasında  her gün uygulamaya başlamıştır.  Halen, hayatına hemen hemen hiç şaşmadan her gün u uyguladığı bir aktivite olarak yerleşmiştir. Öğrenimi ve gelişmesi sürekli devam etmektedir. Normal eğitimlere ek olarak bir yıl süren uluslar arası hocalık eğitimini de tamamlamıştır. Ancak henüz konuyu konuyu profesyonel hayatının bir parçası olarak sunmamaktadır. Ancak konunun insanlara ve sağlığa yapabileceği katkıları da göz ardı etmemek için daha fazla kişinin öğrenmesi ve hayatına katması için  fırsat oluştuğunda eğitimler başlatacak ve yurt dışındaki büyük Çin’li hocaların bizde de ders vermesini sağlayacaktır.

Eğer konu sizin de ilginizi çekiyorsa o zaman lütfen gelişmelerden haberdar olmak için duyuru listemize  üye olunuz  ve  Zhineng Qigong Turkey  sistesini  ve konu hakkındaki facebook sayfasını ziyaret ediniz. Lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız. Bazı duyuruları oralarda da yapabiliyoruz.