(Avukat I.T. ile yapılan görüşme)

(Orjinal referans İngilizce yazılmıştır. Aşağıdakiler orjinal metinden alıntıdır.)

…Işıl’ı yıllar öncesinden, birlikte çalıştığımız bir kuruluştan tanıyorum. Yıllar sonra tekrar biraraya geldik ve iyi arkadaş olduk. Tekrar buluştuğumuzda Işıl’ın insanlığa hizmet edecek bir şeyin arayışında olduğunu farkettim. Sonra Işıl NLP’yi buldu ve bu alanda kendini eğitmeye ve daha da derinlerinine kadar bilim dalında ilerlemeye başladığını gözlemledim.

…15-16 yaşından beri zaman zaman uzmanlardan terapiler almaktaydım. Derin bir değersizlik duygusunu içimde taşıyordum. Kimsenin bana değer vermediğini, kimsenin benim varlığıma aldırmadığını düşünüyordum. Bu derindeki duygu yıllar boyu süren terapilere rağmen kaybolmamıştı.

…Işıl ile tek bir seans yaptık ve (bu seans sonucunda) ….çok belli belirsiz gibi görünen bir değişikliğin ortaya çıktığını ve artık eskisi kadar kendimi değersiz hissetmediğimi farkettim. Ne yazık ki bu duygu şu ana kadar hayatım boyunca hep devam etti. Bu hayatıma bir çok güzel şeyin girmesine, ve benim değersiz hissettiğim için birçok şeye set çekmeme sebep oldu. Oysa ki bu değersizlik duygu olmasa herşey çok farklı olabilirdi. Şimdi hayatım dramatik bir şekilde değişti diyemem ama açıkçası umutluyum.