Profesyonel NLP Sertifika Programı Nedir?


Bu program Richard Bandler ve onun kuruluşu olan “The Society of NLP®” standartlara göre hazırlanan profesyonel bir programdır.  NLP’nin profesyonel boyutta anlaşılması ve uygulanabilmesine yönelik olarak ileri düzey bilgilerin sunulduğu bir programdır. Richard Bandler’ın kendi temsilcilerine  öğrettiği bilinçaltı teknikler kullanılarak yapılır. Bu teknikler bilgilerin hızla öğrenilmesini, unutmanın azalmasını ve edinilen bilgilerin kolaylıkla uygulama boyutuna aktarılabilmesini sağlar.

Katılımcılar insan doğasının mekanizmalarını ve bunlarda olumlu değişimler yapılmasının yöntemlerini anlarlar. Hem teorik hem de  uygulamalı çalışmalar vardır.

Program sonunda ABD’de katılımcıların adlarına  hazırlanarak gelen ve Dr. Richard Bandler’dan ıslak imzasını taşıyan “The Society of NLP®” sertifikası sunulur. Bu sertifika,  NLP’de en üst standardı temsil etmektedir. Dünyanın her yerinde tanınmakta ve yurt dışında da NLP Uygulayıcısı olarak çalışabilmenin kapılarını açmaktadır.

Ayrıca programın kendisi  başlı başına bir kişisel gelişim yolculuğudur. Program boyunca katılımcılar,  birbirlerine yapacakları uygulamalar ile hayatlarını kısıtlayan birçok olumsuz kalıbı  tespit edip ortadan kaldırma imkanına kavuşurlar. Böylelikle kendi gerçek güçlerinin  ortaya çıkmasını kolaylaştırırlar.

Program yıllar boyunca devam edecek  dostlukların ve yardımlaşma ortamının da bir altyapısını sağlar. Düzenli olarak yapılan pratik toplantılarına da katılım imkanı yaratır.