Nöroloji Uzmanı Dr. E.


Işıl hanım ile bir hipnoz eğitimi sırasında tanıştık. Kendisi çok ilgili ve bu konuda öğrenmeye çok hevesli bir tutum içindeydi. Hipnoz eğitimi sırasındaki pratik uygulamalarımız esnasında sesindeki   doğal rahatlatıcı  ton hemen fark ediliyordu . Kendisine bu konu üzerinde çalışmaya devam ederseniz çok başarılı olacağınızı düşünüyorum demiştim.

Sonrasında Işıl hanım eğitimlerine başka kurslar ile devam etmiş ve NLP eğitimi almış, arada telefon görüşmelerimiz devam ediyor ve olgularımızı paylaşıyorduk. Uzun süredir almış olduğu antidepresan ve anksiyolitik ilaçlara rağmen somatik şikayetleri devam eden bir hastamı Işıl hanıma yönlendirdim ve Işıl hanımın seansları sonrasında ilaçları azaltmaya başladık ve hastanın somatik şikayetleri belirgin olarak geriledi. Önemli bir sınav için hazırlanan oğlumda sınav öncesi konsantrasyon bozukluğu ve ders çalışamama gibi sorunlar baş gösterdi. Sedasyon yan etkisinden endişe ettiğimiz için ilaç başlayamadık ve Işıl hanım oğluma 3 saatlik bir seans yaptı ve ertesi gün hemen fark edilen çok olumlu gelişmeler oldu . Ardından uzun yıllardır depresyon bulguları olan ve ilaç tedavisine rağmen bu bulguları devam eden geçmişten gelen dinamik sorunları olan bir hastam Işıl Hanıma gitti. Işıl hanımın seanslarından sonra hastamda ki  olumlu değişimi şaşkınlıkla izledim.

Işıl hanım araştırmayı seven, olaylara bilimsel açıdan yaklaşmak isteyen, edinmiş olduğu bu deneyim ve bilgileri hastalara uygularken mutlu olan bir insan . Kendisini tebrik ediyorum bu enerji ve motivasyonunun hiç bitmemesini diliyorum.