NLP ile daha anlamlı ve mutlu bir hayat sağlanması nasıl mümkün olabilir?

 • Bazen kişiler herşey yolunda görüldüğü ve şikayet etmeleri için bir sebep bulunmadığı halde, hayatlarından yeterince memnun olmayabilirler.
 • Sorunun nerede olduğunu da bilemeyebilirler.
 • Hayatları istedikleri gibi değildir.
 • Etrafları insanlarla çevrili,  başarılı bir işleri ve  mutlu bir  evlilikleri olsa bile memnuniyetsizlik hissedebilirler.
 • Derin bir yalnızlık hissini içlerinde taşıyabilirler.
 • Ya da sebebi açıklanamayan, gerçekliği tartışılır  endişe ve korkuların pençesinde yaşayabilirler.
 • Son derece iyi eğitim almış ya da kendi yetenek ve becerilerinden emin olsalar bile, zaman zaman farkettikleri derin bir değersizlik duygusuna sahip olduklarını gözlemleyebilirler.
 • Hep benzer zorluklarla, benzer sorunlarla mücadele edebilir;
 • hayatlarına benzer kişi ve döngüleri çekebilirler.
 • Sorunun ne olduğunu tam olarak teşhis edemedikleri ya da etseler bile bile neyi nasıl değiştirmeleri gerektiğine karar veremedikleri için sürekli bir arayış içinde kalabilir ve bir türlü istedikleri değişimi sağlayamayabilirler.

 

 • Maddi sorunları nisbeten az,  aile düzenleri ve sağlıkları  yolunda,  psikolojik olarak  gayet sorunsuz görünen kişilerde bile bu durum ortay çıkabilir.
 • Böyle olan kişilerde durum biraz daha zor olabilir çünkü sorunu çözmek için bir yardım almaları gerektiği düşüncesini kolay kabul edemeyebilirler. Ya da  psikolog veya psikiatrist gibi uzmanlara başvurduklarında kolaylıkla tedaviye son verebilirler.
 • Bu kişiler,  arayışlarını kişisel gelişim, psikoloji, koçluk, meditasyon, yoga, nefes çalışması gibi alanlara yönelerek ve bu yöntemlerle hayatlarını güzelleştirirken içlerinde hissettikleri  tatminsizlik ve hayatlarının istedikleri gibi olmadığına dair hissettikleri iç  huzursuzluğa çare arayabilirler.
 • Bu ilgi alanları önemli ve değerlidir. Huzurlu hissetmelerine katkıda da bulunur. Çünkü beden, ruh ve zihin adeta  birbirine bağlı bir yapı gibi hareket etmektedir.  Bu üçlünün herhangi birinde yapılan olumlu bir değişikliğin diğerlerini de etkilediği bilinmektedir.
 • Sorun bu yöntemlerin yeterince fayda sağlayamadığı durumlarda ve çoğunlukla bilinçaltındaki yanlış kayıtların sözkonusu olduğu konularda yatmaktadır.
 • Nitekim bilinçaltının yanlış bir kaydı sözkonusu olduğunda,  kişinin aslında ortadan kaldırmaya çalıştığı bir davranış ya da inancı, bilinçaltının büyük bir sadakat ve görev duygusu ile yerine getirmeye çalışıyor olabilir. Böyle durumlarda da verilen uğraşların çoğu yetersiz kalabilecektir.
 • Son derece şişman bir kadının her türlü tekniği kullanmasına rağmen bir türlü zayıflayamaması  örneğini bunu açıklamak için gösterebiliriz.
 • O kadının bilinçaltı kayıtlarında tehlikede olduğu var ise, o zaman bilinçaltı o kadının etrafını kilolarla ve etlerle kaplayarak onu tehlikelerden korunduğuna inanabilmektedir.
 • Böyle olduğunda da kilo kaybetmeyle sonuçlanabilecek her durumu tehdit olarak algılayıp engel olabilmek için herşeyi yapacaktır.
 • Oysa ki o kadın kilo verebilmek için yüzlerce diyeti deniyor,  spor yapmaya çalışıyor ve sonunda da kendisinin iradesiz olduğuna hükmediyor olabilir.

 

 • NLP seansları ile bilinçaltındaki yalnış kayıtlar değiştirilebilmekte ve son derece hızlı ve etkili sonuç alınabilmektedir.
 • Nitekim yukarıda bahsedilen kadının bilinçaltındaki tehlikede olduğuna inanan kayıt değiştirilip “her koşul ve şartta güvende olduğuna inanan bir yapı” yerleştirildiğinde, o zaman şaşırtıcı bir şekilde kilolar neredeyse kendiliğinde gitmeye başlamaktadır. Çünkü artık bilinçaltının kiloları o kadının etrafına sararak onu korumaya çalışmasına ihtiyaç kalmamıştır.
 • Bilinçaltı son derece ilginç işleyen,
 • tıpkı 10-12 yaşında bir çocuk gibi davranan,
 • ancak  tüm vücut mekanizmalarını yönetecek derecede güçlü olan,
 • geçmiş ve gelecek farkını bilmeyen, hayal ettiği ile gerçekten yaşadığının farkını anlamayan bir yapıya sahiptir. N
 • NLP seanslarında bilinçaltının bu yapısı kullanılarak yeni kayıtların oluşturulması sağlanır. Sonuç son derece etkili ve hızlıdır.

Bilinçaltındaki yalnış kayıtlar ve bilinç ile bilinçaltının ayrı amaçlar gütmesi ortadan kaldırıldığında (ör: şişman kadın zayıflamaya çalışırken, bilinçaltının onun kilo kaybetmesini önlemeye çalışması gibi) kişiler hayatlarında istedikleri sonuçları daha kolay elde etmeye başlarlar.  Bunun da ötesinde, henüz bu sonuçlara ulaşmasalar bile, derin bir huzur ve mutluluk duygusu hissettiklerini belirtmektedirler.  Bunun sebebi bilinçaltı ve bilincin birçok konuda çatışmaya son vermesi ve  aynı amaçlar doğrultusunda enerjilerini birleştirerek ilerleyebilmeleridir.

İşte çalışma amacı ne olursa olsun (fobi, kendine güvensizlik, endişeler gibi), NLP seansları sayesinde bilinçaltı ile bilincin çatışmasının sonlandırılmasına yönelik çalışmalar bu içhuzurunu ve derin mutluluk duygusunu getirmektedir. Bu insan hayatında son derece önemli bir unsurdur. Çünkü mutluluk ve içhuzuru başarı ve sağlığın da temel taşlarıdır.

Öte yandan NLP seansları sadece bu iç çatışmayı değil, aynı zamanda kişilerin hayat amaçlarının ve onlar için anlamlı olan unsurların ne olduğunu tespit etmelerine ve bu amaç doğrultusunda ilerleyerek kolaylıkla sonuç almalarına yönelik çalışmalar da içermektedir. NLP’nin geleceğe yönelik bu çalışmaları yine bilinçaltı kaynaklar ile yapılmaktadır. (Bu NLP ile koçluk arasındaki en önemli farktır. Koçluk daha kişilerin kendi hayatlarını zihinsel değerlendirmeler ışığında organize edebilmelerine aracılık eder.  NLP ise işin içine bilinçaltını da katar ve örneğin bir kişinin  gelecekte gerçekleştirmeyi istediği bir amacı sanki gerçekleştirmiş gibi bilinçaltı kaydı oluşturmasına aracılık eder.) Bunun önemi ise büyüktür. . Örneğin toplum içinde konuşma korkusu olan bir kişinin bu korkusu dönüştürüldüğünde ve geleceğe yönelik sanki yüzlerce kişiye konuşmalar yapmış gibi bilinçaltı kaydı oluşturulduğunda, bir sonraki sefer konuşma yapması gerektiğinde, o kişinin bilinçaltı bunu ilk kez gerçekleştiriyormuş gibi değil, sanki daha önce de gerçekten bunu yapmış gibi tepki verecektir. Bu ise büyük fark yaratır.

Bu çerçevede NLP’nin  son derece geniş bir alan olduğunu ve iş hayatından, eğitime, psikolojiden, kişisel gelişime kadar çok geniş bir uygulama alanına sahip oldulğunu belirtmek gerekir. Binlerce teknikten oluşan, son derece etkili bir  “İnsan değişim teknolojisi”dir.  Ancak NLP tekniklerini öğrenmiş herkesin de aynı şekilde sonuç alacağını söylemek mümkün değildir.  Konu hakkında derinlemesine bilgi, bilinçaltı ve hipnoz mekanizmalarına hakimiyet ve zengin bir uygulama tecrübesi gerektirir.  NLP konusunda geniş bilgi ve deneyime sahip uzmanlar da, zamanla kendi kişisel tarzlarını geliştirmekte, en iyi ve başarılı sonuç aldıkları alanlarda uzmanlaşabilmektedirler. Işıl Musluer de zaman içinde  kendi kişisel tarzını geliştirmiştir   ve  son derece etkili ve hızlı sonuç veren bir şekilde çalışmaktadır.

Ülkemizde NLP eğitimleri çok yaygındır ve birçok eğitim katılımcılarına yeterli donanımı sunamamaktadır. Bu, etkili sonuç alma becerisine sahip olmayan yüzlerce NLP uzmanının ülkemizde   bulunduğu anlamına gelmektedir. Bu durum NLP'nin belki de dünyanın en etkili "İnsan Değişim Teknolojisi" olduğu gerçeğine halel getirmemektedir.

Siz de biran önce hayatınızın gerçek kontrolünü elinize almak istiyorsanız

Hemen bizi arayınız!

RANDEVU AL
Tel:  0 (553) 075 11 30  -  info2 (@) isilmusluer.com
Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.