Bakış Açısı Değişikliği!

Sorunlarına çözüm getirmek ve bakış açısını değitirmek için çalışılan Eda Altan:


(Orjinal referans İngilizce yazılmıştır. Aşağıdakiler orjinal metinden alıntıdır.)

…Işıl Musluer’i “Merak Ruhlar” adı altında İngilizce olarak yaptığı bir workshop vesilesiyle tanıdım. NLP ve hipnoz hakkında biraz bilgim vardı ve onun bu konulardaki bilgisi ve workshop sırasındaki performansı benim dikkatimi çekti. Son derece kendine güvenli, başkalarına yardımcı, uyumlu ve yaptığı işi çok seven bir kişi olduğu açıkça görülebiliyordu.

…Uzun bir zamandır yeni bir başlangıç yapmak için yeterli enerjiyi bulamıyordum. Derin bir depresyon içinde değildim ama peşinden gidecek hiçbir amaç bulamadığım, bana hiçbir şeyin çekici gelmediği bir dönemdeydim. İşte patronum psikolojik baskı uyguluyordu! Erkek arkadaşım yoktu! Ailem sürekli tartışma içindeydi. Benim onları kurtarmamı bekleyen bir durumdaydılar. Kendimi “nereye gittiğini bilemeyen, başı kesilmiş bir tavuk” gibi hissediyordum ve “hayal ettiğim” hayatın bu olmadığının farkındaydım.

…Işıl Musluer’e sorunlarımı çözebilecek enerji ve gücü bulabilmek amacıyla başvurdum. Bunun kısa bir sürede gerçekleşmesini arzuluyordum çünkü psikolok ve psikiatristlere defalarca gitmiştim ve herşeye yeniden başlamak ve herşeyi yeni baştan anlatmak arzusunda değildim.

… Onunla 3 kez görüştük ve bu oldukça yeterli oldu. İlginç olan seanslar sırasında pek anlamadım ama sonrasında, seanslar sırasında ele aldığımız ve çözmeye çalıştığımız tüm sorunların artık benim hayatımda olmadığını şaşırarak farkettim. Doğruyu söylemek gerekirse, aile sorunlarım yine devam ediyordu, patronumun psikolojik baskıları da. Ama benim bakış açım değişmişti. Bir de erkek arkadaşım olmuştu.

…Işıl Hanım işinde son derece iyi yapıyor…. Bende yarattığı intiba, “bu dünyada bana yardım etmek isteyen, sadece para peşinde olmayan biri var” şeklinde oldu. Ayrıca ona ve onun yöntemlerinin bana yardımcı olacağına inanıyorum. Işıl hanım insan ilişkilerinde çok başarılı. Bildiklerini çok iyi aktarabiliyor. Bu onun çok iyi bir öğretmen olmasının da sebebi. Ayrıca Işıl hanımın gülümsemesini ve pozitif enerjisini de çok seviyorum.